הומיאופתיה - הפתרון הטבעי לטיפול באורטיקריה (סרפדת)

כמה מילים על אורטיקריה וטיפול הומאופתי באורטיקריה

אורטיקריה – סרפדת הינה פריחה המופיע על העור כתגובה אלרגית. מקור השם הוא בשמו הלטיני של צמח הסרפד (Urtica), אשר מגע עימו גורם לפריחה המזכירה באופיה אורטיקריה. (מעניין לשים לב שאחת מהתרופות ההומאופתיות השימושיות ביותר לצורך טיפול באורטיקריה מופקת מצמח הסרפד, ובעצם מבחינה הומאופתית עיקרון זה של דומה בדומה ירפא כלל אינו מפתיע).

האורטיקריה מאופיינת בכתמי פריחה ורדרדים ותפוחים שיכולים להיות מפוזרים על פני כל הגוף או מרוכזים במקומות ספציפיים יותר, הפריחה בד"כ מתחילה דקות עד שעות לאחר החשיפה לאלרגן, כתמי הפריחה יכולים לעבור ממקום למקום, ובד"כ מלויים בגרד ובתחושת שריפה.

טיפול טבעי באורטיקריה

כעיקרון אורטיקריה, הנקראת גם סרפדת, אינה תופעה מסוכנת (אלא אם התגובה הדלקתית מפושטת גם לחלל הלוע, מצב היכול להביא לקשיי נשימה וחנק), אולם יחד עם זאת התחושה מציקה אסתטית ופיזית.

הגורמים לאורטיקריה יכולים להיות סביבתיים (שינויי מזג אוויר, פריחת אביב..), מזון, חומרי ניקוי, תרופות ובעצם כמעט כל מה שאנו באים איתו במגע.

טיפול הומאופתי באורטיקריה

הרפואה הקונבנציונאלית מטפלת באורטיקריה באמצעות תרופות נוגדות אלרגיה מנגזרות שונות אשר לעתים יכולים להגיע עד לשימוש בתרופות סטרואידליות, הטיפול הקונבנציונאלי אייננו מתיימר לרפא את האורטיקריה אלא רק להרגיע ולשכך את עצמת הכאב וההתפרצות.

יש פתרון אחר. טיפול טבעי באורטיקריה - יעיל, אפקטיבי, טבעי ולא כואב:

הומאופתיה קלאסית.

CTA פתרון טבעי בהומאופתיה

להומיאופתיה יש יכולות נהדרות לעזור בבעיות של אורטיקריה.ברשימה שלהלן ריכזתי כמה תרופות הומיאופתיות אופייניות של טיפול טבעי באורטיקריה – טיפול טבעי בסרפדת, על מגוון הסיבוכים והתחושות שיכולים להתלוות אליה, ליד כל תרופה פירטתי את התסמינים האופייניים לה.

Anthraco.: מוחמרת מזיעה, גירוד שמחמיר בלילה. הפריחה ממוקמת בכתפיים ידיים שוקיים וכפות רגליים. פריחה מוטבת בירח מלא. פריחה שמלווה בצמא מוגבר.

Apis: תרופה ראשונה לחשוב עליה כאשר יש חשד שמקור הפריחה הוא מעקיצת חרק, הפריחה תפוחה שורפת ורגישה למגע, מוחמרת מחום ומוחמרת בלילה, פריחה מגרדת ועוקצת מאוד.

Anac.: תרופה מתאימה כאשר מקור הפריחה הוא בשוק רגשי, הפריחה נפוחה, מוטב מאכילה.

Dulc.: תרופה טובה כאשר מקור הפריחה הוא מהסביבה (צמחים, קור, חום, לחות…) רגיש לשינויי מזג אוויר ומוחמר מהם, פריחה שלעתים תהיה מלווה בשלשולים וכאבים ראומטיים.

Urt-u.: בעיקר בקרקפת ידיים ואצבעות. כתמי הפריחה תפוחם ובהירים עם עיגול אדום סביבם, מוחמר מחום ומוטב כאשר מגרד, הפריחה כמעט ולא מורגשת כאשר נח או ישן ומוחמרת במהירות כאשר מתעורר.

Chlol.: פריחה שלא מורגשת כמעט במהלך היום ומוחמרת מאוד בלילה עד כדי שלא מאפשרת לישון.

Ant.-c: כאשר יש חשד שמקור הפריחה הוא ממזון, הלשון מצופה שכבה עבה ולבנה. גירוד שבא והולך (לא רצוף), החולה עצבני, חם לו והוא צמא,

התרופות המובאות במאמר באות להדגים את מיגון המצבים בהם הומיאופתיה יכולה לעזור ואינן אמורות להילקח באופן עצמאי על דעת הקורא. לפני כל נטילה של תרופה הומיאופתית יש להתייעץ עם הומיאופת קלאסי על מצב המטופל ומינון התרופה.

הטיפול בהומאופתיה קלאסית הינו באמצעות תרופות טבעיות, אשר מעוררות את הגוף לתהליכי ריפוי, התרופות ההומאופתיות הן בטוחות לשימוש ללא תופעות לוואי ויכולות במידת הצורך להינתן במקביל לכל טיפול רפואי קונבנציונאלי אחר.

כתוצאה מהטיפול ההומאופתי:

יתרונות הטיפול ההומאופתי - וי ירוק
יתרונות הטיפול ההומאופתי - וי ירוק
יתרונות הטיפול ההומאופתי - וי ירוק

ההתפרצויות העוריות פוחתות ונעלמות

הגירודים נפסקים

המערכת החיסונית מתחזקת ונעלמת התגובה אלרגית

יוסי תגורי - הומאופתיה קלאסית

הניסיון שלי

במהלך השנים טיפלתי במגוון רחב של התפרצויות אורטיקריה. מילדים אשר אצליהם התפרצה אורטיקריה חריפה בעקבות חשיפה לאלרגן מסוים (מזון, בריכה, אבק..) ועד מבוגרים אשר סבלו באופן כרוני ולאורך שנים מאורטיקריה שבלטה בעיקר במצבי מתח ומצוקה, אולם לא רק כמובן. הניסיון וההתוודעות למגוון רחב של מצבים מאפשרים לי יכולת אבחון והתאמה מיטבית של התכשיר ההומאופתי המתאים לכל מטופל ומטופלת. אני בטוח שהומאופתיה יכולה לעזור גם לך ומזמין אותך ליצור קשר

שרית

טיפול הומאופתי מוצלח באורטיקריה

במשך שנים סבלתי מהתפרצויות של פריחה עורית עם גרודים עזים שלא נתנו לי מנוחה. הפריחה היתה מתפרצת על פי רוב בחצי השני של היום, העור היה אדום ונפוח ומגרד בצורה בלתי נסבלת, הייתי מגרדת עד זוב דם ממש. מעבר לסבל ולגרוד היה בזה גם בעייה אסתטית שחייבה אותי להתהלך עם שרוולים גם בימים חמים.

ניסיתי המון פתרונות של משחות, סטרואידים וגם טיפולים טבעיים יותר, היתה אולי הקלה מסוימת אולם הבעייה לא ממש טופלה וכאמור שנים של סבל.

לאמר את האמת לא הגעתי לטיפול ההומאופתי עם הרבה אמונה, הייתי די סקפטית, אבל כבר ממש לא היה לי מה להפסיד, הסבל היה נורא.

אין לי הסבר מלומד לזה, אבל ימים ספורים לאחר התרופה ההומאופתית התחלתי להרגיש בשיפור גדול מאוד, אזורי הפריחה פחתו והגרוד היה פחות ופחות אינטנסיבי…מאז באופן עקבי לאורך מספר שבועות השתפר מצבי עד שהפריחה נעלמה לחלוטין. חוויתי חווית ריפוי מדהימה, אין מילים אחרות, ממליצה בחום !

רוצים לשמוע עוד? מעוניינים בשיחת יעוץ?

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם:

סגירת תפריט
דילוג לתוכן