מתי נכון לטפל בהפרעות קשב באמצעות הומאופתיה

אודות הפרעת קשב וריכוז

הפרעת קשב, לא צריך להכביר במילים הפכה למגיפה ממש, אין היום כיתה כמעט שלא מקוטלגים בה כמה ילדים עם "הפרעות קשב".
הסיבות לסטטיסטיקה המדהימה הזו הן רבות אולם העיקריות שבהן הן: שגרה של שעות רבות מול מסך מרצד (חוסר שקט) , התחושה שהכל זמין ומיידי ואפשרי במחי הקלקה על העכבר (אימפולסיביות), יד קלה מידי במרשמי תרופות פסיכיאטריות ומערכת חינוך עם כמות תלמידים מוגזמת בכיתה אשר לא מאפשרת למורה להשתלט עליה, ודוחפת אותה לדרוש שקט תעשייתי (גם אם זה מקורו בתרופות פסיכיאטריות).

יש פתרון אחר. יעיל, אפקטיבי, טבעי ולא כואב:

הומאופתיה קלאסית.

CTA פתרון טבעי בהומאופתיה

הטיפול בהפרעת קשב וריכוז ההומאופתי עושה קסמים "לילדי קשב" אולם כדאי בכמה מילים להסביר מתי נכון להשקיע את המשאבים בטיפול הומאופתי ומתי נכון יהיה להשקיע את המשאבים דווקא בטיפולים ובתהליכים של שינוי שגרה, הצבת גבולות, משמעת וכו'.

השאלה אם להביא "ילדי קשב" לטיפול צריכה להיות מובארת על רקע של שאלה אחרת, עמוקה ובסיסית יותר: השאלה היא על מה "יושבת" הפרעת הקשב של ילדנו ? אם הפרעת הקשב מלווה ב"רעשים נוספים" כמו למשל פחדים וחרדות, קינאה עזה, התקפי זעם, בעיות אורגניות (הרטבת לילה, אדנואידים, בעיות בשטף דיבור…), הרי שכדאי מאוד לבא עם הילד לטיפול הומאופתי.
טיפול הומאופתי ייגע בכל אותם "רעשי רקע" אשר לא נותנים לילד את האפשרות של שקט ויכולת ריכוז ולמידה. כשילד עם חרדות קשות למשל (אשר בנוסף סובל גם מבעיות קשב) יעבור תהליך של טיפול הומאופתי אשר במהלכו החרדות ייעלמו, נרגיש איך כפועל יוצא של הרגיעה וההתייצבות ייעלמו גם בעיות הקשב והלמידה, פשוט מאוד.. כשאותו מנוע של פחדים וחרדות מפסיק לנהום ונעלם, הפניות של הילד ללמידה וריכוז מתאפשרת ופורצת החוצה באופן טבעי.
לעומת זאת אם אינכם מזהים רעשי רקע הנלווים להפרעות הקשב – מובן שלא תמיד תוכלו בעצמכם לזהות את זה ונדרשת חוות דעת מקצועית (אתם מוזמנים להתקשר ולהתייעץ עימי) – ונראה שכל הפרעת הקשב נובעת מכאוס וחוסר ארגון ביתי, משעות לא נגמרות מול המסך, מחוסר סדר יום וכך הלאה… סביר שנכון יותר יהיה להפנות את המשאבים לשינוי סדר היום של הילד, להצבת גבולות, לעידוד וליצירת דינמיקה חדשה בבית.

הטיפול בהומאופתיה קלאסית הינו באמצעות תרופות טבעיות, אשר מעוררות את הגוף לתהליכי ריפוי, התרופות ההומאופתיות הן בטוחות לשימוש ללא תופעות לוואי ויכולות במידת הצורך להינתן במקביל לכל טיפול רפואי קונבנציונאלי אחר.

כתוצאה מהטיפול ההומאופתי:

יתרונות הטיפול ההומאופתי - וי ירוק
יתרונות הטיפול ההומאופתי - וי ירוק
יתרונות הטיפול ההומאופתי - וי ירוק
יתרונות הטיפול ההומאופתי - וי ירוק

השפעות הלוואי של רטאלין וקונצרטה נעלמות

אין תלות בתרופות

ביטחונו העצמי של הילד מתחזק

הילד מאוזן ומסוגל לפתח את הפוטנציאל שבו.

יוסי תגורי - הומאופתיה קלאסית

הניסיון שלי

במהלך השנים טיפלתי במגוון רחב של ילדים עם הפרעות קשב, הניסיון והיכולת שפיתחתי מאפשרות לי לזהות את שורש הבעייה עליו מתפתחת הפרעת הקשב ולהתאים תרופה הומאופתית מדויקת. מרגש כל פעם מחדש להיות נוכח ביכולתה של ההומאופתיה לייצר שינוי כל כך מבורך בילד ולאפשר לו למצות את הפוטנציאל שבו ולהתחזק. אני בטוח ביכולתה של ההומאופתיה לעזור גם לבנך ומזמין אותך ליצור עימי קשר.

אבנר

טיפול הומאופתי בהפרעות קשב

אבנר , ילד מתוק וחייכן בכיתה ג' הגיע אלי לטיפול בהפרעות קשב וריכוז. לאבנר קשה נורא להתרכז במהלך השיעור, מאבד את חוט המחשבה בקלות, מפוזר נורא ומתוסכל מהמצב.

בשנתיים האחרונות אבנר לוקח רטאלין אולם הכדור גורם לו לתופעות לוואי קשות, אבנר איבד תיאבון (אבנר הוא ילד שאוהב לאכול אולם התיאבון ממש אבד, רואה דברים שבעבר נורא אהב לאכול אולם אין לו חשק "לגשת" אליהם), אבנר פיתח מצמוצים בעיניים ובבקרים סובל מכאבי ראש.

תופעת הלוואי הנוגעת ללב ביותר (אותה רואים כמעט בכל ילדי הרטאלין)  היא התחושה שהילד "כבוי" , כאילו הרטאלין לוחץ על איזה כפתור שבאחת הילד אמנם לא מוסח ומגורה ע"י רעשי הסביבה ואכן הופך פחות קופצני ויותר פנוי ללמידה. אולם גם משהו בשמחת החיים, בשובבות ובערנות החיונית של הילד כבה, הילד הופך כהה בתגובותיו וחסר חיוניות. אבנר תיאר את זה הכי טוב: "אני לא אוהב לקחת רטאלין בגלל שזה עושה לי משעמם".

במהלך האבחון ההומאופתי התחוור לי עד כמה חוסר היכולת להתרכז ולהתפנות ללמידה נובע מחוסר בטחון עצמי של אבנר לגבי מקומו החברתי. אבנר חש צורך לרצות כל הזמן את חבריו לכיתה, מוותר ומשדל אותם לחברויות באמצעות מתנות. העיסוק התמידי של אבנר בניסיון למצב לעצמו מקום של בטחון, האנרגיה העצומה שהוציא בהשתדלויות לחזק את מעמדו החברתי פשוט לא איפשרו לו פנאי ללימוד והתארגנות.

אבנר קיבל תרופה הומאופתית (רמדי) האמורה לחזק את בטחונו העצמי וכפועל יוצא מחיזוק הבטחון היה לי ברור שגם יכולת הקשב שלו תשתפר ותצמח. ואמנם כך היה. אבנר התחיל בלקיחה יומיומית של התרופה ההומאופתית (ילדים אשר לוקחים רטאלין יתחילו על פי רוב בלקיחה יומיומית של התרופה ההומאופתית), ובמהלך של שבועות ספורים היה ברור כיצד אבנר הופך להיות פחות טרוד בענייני חברה ויותר נינוח ופנוי לעצמו (זה לא שתרופה הומאופתית הופכת ילד חסר בטחון פתאום לחיה חברתית, השינו שרואים הוא יותר בכוון של פחות התעסקות ולחימה מתישה בעניינים חברתיים לטובת קבלה עצמית ושקט פנימי). בשבועות שלאחר מכן אבנר הפך פנוי הרבה יותר ללמידה ויכולות ההתארגנות והקשב השתפרו באופן ניכר.

לאחר כארבעה חודש טיפול בהפרעת קשב וריכוז, אבנר הפסיק עם הרטאלין, הפידבקים מהמורה היו נהדרים ואבנר חזר להיות ילד חיוני ונלהב הרבה יותר.

רוצים לשמוע עוד? מעוניינים בשיחת יעוץ?

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם:

סגירת תפריט
דילוג לתוכן