הומיאופתיה - הפתרון הטבעי לטיפול בחרדות

כמה מילים על חרדה והפרעות התנהגות…

אופי החיים המודרני, התזזיתיות, הריצה הבלתי פוסקת והקושי בלהאחז במשהו יציב וקבוע מייצרים אצל רבים מאיתנו תחושה של אי-וודאות וחוסר שקט אשר יכולים, בהנתן התנאים המתאימים, להתפתח לתופעה של חרדה ואז נדרש טיפול טבעי בחרדות.

החרדה יכולה להיות כזו המתבטאת בתחום מסוים, למשל חרדת נהיגה, חרדה ממחלות, חרדה מעזיבה וכך הלאה או שיכולה להיות מפוזרת יותר ולערב כמה תחומי חיים שונים.

הרבה מאוד פעמים נראה איך בעקבות החרדה מתפתחות הפרעות התנהגותיות אחרות, כמו התנהגות כפייתית (OCD).

לדוגמא איש שחרד מענייני בריאות אשר מתחיל לנקות את סביבתו ולרחוץ את ידיו בכפייתיות, או מי שחרד מנטישה ופתאום הופך להיות קנאי ועוקב באופן כפייתי.

הטיפולים המוצעים ע"י הרפואה הקונבנציונאלית לבעיות חרדה הן באמצעות תרופות פסיכיאטריות, תרופות פסיכיאטריות אינן פותרות את הבעייה כמובן, אלא רק ממצבות את המערכת העיצבית אל רמות ואופני פעילות בהם הבעייה נשמרת ו"מגודרת".

את העובדה שתרופות פסיכיאטריות לא מרפאות אפשר לראות כל פעם מחדש בהתפרצות החרדות עם הפסקת התרופות או לחליפין בצורך המתמיד בהעלאת המינונים.

מעבר לכך כדאי לדעת שתרופות פסיכיאטריות הינן תרופות עם השלכות לוואי שיכולות להיות קשות במיוחד.

יש פתרון אחר. טיפול טבעי בחרדות, שהוא יעיל, אפקטיבי, טבעי ולא כואב:

הומאופתיה קלאסית.

להומאופתיה יש יכולות נהדרות לעזור בבעיות חרדה ואף בתהליך טיפול בחרדות ללא תרופות.

ברשימה שלהלן ריכזתי כמה תרופות הומיאופתיות אופייניות לחרדה, על מגוון הסיבוכים והתחושות שיכולים להתלוות אליה, ליד כל תרופה פירטתי את התסמינים האופייניים לה.

הגישה ההומאופתית לטיפול טבעי בחרדות היא כזו הרואה כל מטופל ומטופל באופן ייחודי ופרטני.

כדי להעניק תהליך טיפול הומאופתי בחרדות עלינו להבין את הבסיס הריגשי עליו מתפתחת החרדה ולכוון לשם את התהליך הטיפולי. ולא רק זאת, החרדה כאמור משפיע על מעגלי התנהגות נוספים (התנהגות אובססיבית, קינאה, בעיות חברתיות..) אשר גם אליהם צריך לתת ביטוי ולהקשיב.

טיפול הומאופתי בחרדות תמיד יישאף להבין כל בעייה בהקשרים הרחבים והעמוקים ביותר (זו המשמעות של טיפול הוליסטי), רק בדרך זו אני מאמין ניתן באמת לעזור,לרפא את החרדה ולזכות באיכות חיים טובה.

 • Acon : תרופה המתאימה להתקפי חרדה פתאומיים ועוצמתיים מאוד. בד"כ יהיו אנשים חזקים ובריאים אולם לכשיבוא התקף יחוו אותו בעוצמות סוערות מאוד, כאילו רעידת אדמה פורצת מתוכם, מרגישים כאילו כל רגע הולכים למות, זיעה קרה, דופק מהיר, סחרחורות. י

  יחפשו בזמן התקף חלון כדי לנשום אוויר, הרבה פעמים נראה הקאות ושלשולים לאחר ההתקף. מה ש"מקפיץ" אצליהם את ההתקף זה בד"כ תחושה שמשהו סוגר ומשתלט עליך: מקומות הומים אנשים, מעליות, טיסה, חרדה מהתקף לב.
 • Ars: טיפוס אשר חרד באופן כרוני ופחות עניין עם התקפי חרדה, כאן החרדה היא בעיקר חומרית קיומית: חרד שייגנבו אותו, חרד לענייני בריאות, חשש מתמיד מ"נפילה" אל מצב של חוסר אונים בלי שום דבר חומרי להאחז בו.
  כל הזמן רחש של חרדה בלתי פוסקת. התחושה הזו של חרדה בלתי פוסקת תביא אותו להליכה חוזרת ונשנית לרופאים נחשבים כדי לבדוק את מצב בריאותו, לבדוק שוב ושוב את מצב חשבונותיו, להיות עסוק כל הזמן בלסדר ולארגן את "גלגלי ההצלה" בהם יוכל להעזר לכשתגיע הסערה.
 • Arg: טיפוס דרוך מאוד, כאילו כל הזמן חי על פתחו של הר געש. מלא תסריטים לכל צרה שלא תיפול עליו. למשל מתוך פחד שיהיה אסון באולם תמיד יישב קרוב לפתחי היציאה.

  טיפוס שמקפיד על רמות ביצוע גבוהות מאוד ובהתאם גם חרד מאוד לפני כל ביצוע, למשל נואמים או זמרים אשר הופכים צרודים לפני הופעה בפני קהל, או ילדים שהם תלמידים אינטלגנטים ומצטיינים אולם לא יכולים לתפקד במהלך בחינות.

התרופות המובאות במאמר באות להדגים את מיגון המצבים בהם טיפול הומאופתי בחרדות יכול לעזור ואינן אמורות להילקח באופן עצמאי על דעת הקורא. לפני כל נטילה של תרופה הומיאופתית יש להתייעץ עם הומיאופת קלאסי על מצב המטופל ומינון התרופה.

טיפול בחרדות ללא תרופות, באמצעות הומאופתיה קלאסית, הינו באמצעות תרופות טבעיות, אשר מעוררות את הגוף לתהליכי ריפוי, התרופות ההומאופתיות הן בטוחות לשימוש ללא תופעות לוואי ויכולות במידת הצורך להינתן במקביל לכל טיפול רפואי קונבנציונאלי אחר.

כתוצאה מהטיפול ההומאופתי:

החרדות פוחתות ונשכחות.

דפוסי התנהגות כפייתית נעלמים.

התפקוד החברתי והרגשי משתפר.

הבטחון העצמי והיכולת לעמוד במשימות קופצים מדרגה.

הניסיון שלי

במהלך השנים טיפלתי במקרים רבים של חרדות והפרעות התנהגות קשות יותר או פחות, טיפלתי בתלמידים עם חרדות מבחנים, במבוגרים עם חרדות בריאות (למשל מבוגר אשר חרדת הבריאות שלו לא איפשרה לו לבקר את אימו המאושפזת), חרדות ממקומות הומים קהל, חרדות מנהיגה ועוד וזכיתי לעזור לרובם הגדול. אני בטוח שהומאופתיה יכולה לעזור גם לכם ומזמין אתכם ליצור עימי קשר.

אליהו

טיפול הומאופתי מוצלח בחרדות

…פתאום היתה תוקפת אותי תחושה של חרדה ובהילות גדולה, מחשבות ותסריטים שלא יכולתי לעצור ואליהם התווספו תסמינים גופניים כמו דופק גבוה, זיעה ורעדות. …הטיפול עזר מעבר לציפיות שלי, החרדות נעלמו ואיתם כל התסמינים הגופניים הנלווים, אני מרגיש היום חופשי…

מתן

טיפול מוצלח בילד עם חרדות חרקים

התקפי חרדה שהתבטאו בקפיאה במקום, חוסר אונים, רעידות בכל הגוף למשך דקות ארוכות, צרחות, בכי מר ואיבוד עשתונות כללי…אני לא אומר שכיום בני אוהב חרקים אבל יש לו את היכולת להתמודד עם התופעה בדרך מאופקת ושקולה.

נטע

טיפול מוצלח בילדה עם חרדות

יוסי רקח לביתי רמדי ווהתגובה היתה מיידית וברורה, בתוך כמה ימים ביתי הצליחה להכנס לשרותים באופן עצמאי עם בטחון והתנהלות שלא הכרנו בעבר, הפחדים נעלמו לגמרי והשגרה טובה ומבורכת, חשןב לציין שלא ניתן לביתי שום טיפול מלבד ההומאופתיה.

 • מייד לאחר פגישת איבחון תותאם לך תרופה הומאופתית אישית.
 • פגישות מעקב וליווי אישי לאורך כל התהליך.
 • פתרון טבעי, יעיל ובטוח.
 • אין צורך בלקיחת קבועה של תרופות, אין צורך בביקורים קבועים.

רוצים לשמוע עוד? מעוניינים בשיחת יעוץ?

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם:

סגירת תפריט