הומיאופתיה - הפתרון הטבעי לטיפול בכוויות קור.

כמה מילים על כוויות קור והטיפול ההומיאופתי בכוויות קור.

כשמדברים על כוויות קור אז המחשבה המידית היא כוויות קור "אקוטיות", כאלה הנוצרות בגלל חשיפה למזג אוויר קיצוני (כמו אצל מטפסי הרים למשל). אלו אכן כוויות קור קשות וקיצוניות (עד כדי סכנת איבוד איברים ומוות). אלא שהטיפול המוצע כאן איננו מתייחס כלל לסוג כזה של כוויות קור, אלא לכוויות קור כרוניות ומתמשכות יותר, המתפתחות לרוב על רקע של רגישות גבוהה לסביבה.

כוויות קור שכאלו יתפתחו ע"פ רוב כתגובה לשינויים סביבתיים (חילופי עונות, חשיפה לקור, נסיעה למקום חדש…), האנשים המועדים לפתח כוויות קור יהיו לרוב כאלה הרגישים לשינויי מזג אוויר והם ייטו לפתח כוויות קור גם שבסביבתם, אשר חווה בדיוק את אותן שינויים במזג האוויר, לא יפתחו סימפטומים של כוויות קור. כוויות הקור יורגשו לרוב באזורים פריפריאליים של הגוף ובמיוחד כפות ידיים וכפות הרגליים אולם בהחלט ייתכן גם באזורים פריפריאליים אחרים כמו אף ואזנים.

הסימפטומים המאפיינים את כוויות הקור הינם שינויים בצבע העור, התנפחות, גרד ועקצוצים (לרוב שהאזור מתחמם דווקא, דווקא שהאצבעות מתחממות מתחיל כאב).  מבחינת הרפואה הקונבנציונאלית אין הרבה מה לעשות עם כוויות קור כרוניות מלבד כמובן הקפדה על חשיפה מינימלית לשינויי טמפרטורה, וטיפול אקוטי כל אימת שפורצת.

להומיאופתיה יכולת מצוינת לטיפול בכוויות הקור, קיימות כמה וכמה תרופות הומיאופתיות ייעודיות לטיפול, ותרופה הומיאופתית מתאימה לא רק שתרפא את המצב הנוכחי אלא גם תעלים את הרגישות ותמנע את ההתפרצות של כוויות הקור בעתיד.

יש פתרון אחר. טיפול טבעי בכוויות קור - יעיל, אפקטיבי, טבעי ולא כואב:

הומאופתיה קלאסית.

CTA פתרון טבעי בהומאופתיה

להומיאופתיה יש יכולות נהדרות לעזור בבעיות של כוויות קור. ברשימה שלהלן ריכזתי כמה תרופות הומיאופתיות אופייניות של טיפול טבעי בכוויות קור –  על מגוון הסיבוכים והתחושות שיכולים להתלוות אליהן, ליד כל תרופה פירטתי את התסמינים האופייניים לה.

 

Agaricus Muscarius  : כוויות קור מגרדות ומעקצצות, מקום הכוויה נפוח ושורף עם נטייה לצבע אדמדם. החמרה משהייה במקומות פתוחים וקרים. באופן כללי אנשים שיצטרכו Agaricus Muscarius הינם אנשים עם רגישות סביבתית גבוהה עד כדי פוטנציאל לתגובות אלרגניות. יכולות להיות  רגישויות לתרופות, למזון, לקרינה… לא רק רגישויות פיזיות אלא גם רגישויות מנטליות גבוהות, אמפתיים מאוד, רגישות לסבל וכאב של האחר, התמסרות טוטלית לטיפול באחר.

 

Pulsatilla: כוויות קור אשר מוחמרות דווקא מחשיפה לחום ובמיוחד משהות בחדר חם, איזור הכוויה מרגיש חם גם שהסביבה קרה.

טיפוס "רך", נמנע מוויכוחים, אמוציונאלי מאוד, אימפולסיבי ומולך ע"י הרגש.

 

Nux Vomica: אזור הכוויה מודלק ונפוח ובצבע אדום בהיר, העור סדוק ויכול לדמם במיוחד באיזורים חמים.

טיפוס עם טמפרמנט חם, רגיש, קופצני תחרותי מאוד, יכול להתעצבן בקלות.

 

התרופות המובאות במאמר באות להדגים את מיגון המצבים בהם הומיאופתיה יכולה לעזור ואינן אמורות להילקח באופן עצמאי על דעת הקורא. לפני כל נטילה של תרופה הומיאופתית יש להתייעץ עם הומיאופת קלאסי על מצב המטופל ומינון התרופה.

הטיפול בהומאופתיה קלאסית הינו באמצעות תרופות טבעיות, אשר מעוררות את הגוף לתהליכי ריפוי, התרופות ההומאופתיות הן בטוחות לשימוש ללא תופעות לוואי ויכולות במידת הצורך להינתן במקביל לכל טיפול רפואי קונבנציונאלי אחר.

כתוצאה מהטיפול ההומאופתי:

יתרונות הטיפול ההומאופתי - וי ירוק
יתרונות הטיפול ההומאופתי - וי ירוק
יתרונות הטיפול ההומאופתי - וי ירוק

כוויות הקור מתרפאות ונעלמות

הרגישות לקור מתאזנת ונעלמת הנטייה הכללתי לפתח כוויות קור

התחזקות מערכת החיסון ושיפור באיכות החיים

יוסי תגורי - הומאופתיה קלאסית

הניסיון שלי

במהלך השנים טיפלתי במקרים רבים של כוויות קור, בין אם מקורן בחשיפה לקור ובין אם מקורן במעברים וחשיפה לסביבות גיאוגרפיות שונות. בין אם הן מופע יחיד ומתמשך של כווית קור ובין אם אלו כוויות קור חוזרות ונשנות (למשל על רקע שינוי של  עונות השנה).

זהו ניסיון חשוב להבנת מגוון הביטויים הקליניים של כוויות הקור והתרופות ההומיאופתיות המתאימות להן. ניסיון המאפשר לי התאמה מיטבית של התכשיר ההומיאופתי והשגת ריפוי תוך פרק זמן קצר יחסית.

דלילה

טיפול הומאופתי מוצלח בכוויות קור

בגיל 36 עליתי לארץ מגרמניה, ומאז, כל שנה בתקופת החורף הייתה לי בעיה של כוויות קור באצבעות הידיים, תופעה שלא הייתה לי בכל שנות חיי בגרמניה הקרה מאד בחורף.

עברתי סידרות של בדיקות אצל רופאים בכירים, דיקור סיני, סידרות של בדיקות בבתי חולים, קיבלתי הרבה תרופות והתופעה לא נעלמה, חזרה בהחמרה מדי שנה בחורף.

כוייות הקור גרמו לאצבעות הידיים להתנפח , להיות אדומות ופשוט כאבו.

הופניתי להומאופת יוסי תגורי אשר תחקר אותי ובדק לעומק את הנושא ולבסוף המליץ לי על תרופה מסוימת.

אני הייתי כמובן מאד סקפטית מכיון ששום דבר לא עזר עד אז, אבל החלטתי לתת לתרופה ההומאופטית צ'אנס, לקחתי אותה על פי המינון הנדרש, וזה עזר.
כוויות הקור לא חזרו מעולם, מאז עברו כבר 6 שנים !

רוצים לשמוע עוד? מעוניינים בשיחת יעוץ?

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם:

סגירת תפריט
דילוג לתוכן