הומיאופתיה - הפתרון הטבעי לטיפול

במעי רגיז

כמה מילים על מעי רגיז וטיפול הומאופתי במעי רגיז

תסמונת המעי הרגיז  (IBS – irritable bowel syndrome)היא מהתופעות הנפוצות יותר והמטופלות יותר בקליניקה. התסמונת באה לתאר מצבים של אי-סדירות במערכת העיכול, על פי רוב שלשול ועצירויות שהסיבה הפיזיולוגית שלהן אינה ברורה (בניגוד למשל למחלה כמו קרוהן ששם הגורמים הפתלוגיים, דלקת במערכת העיקול, הינם ברורים וניתנים לאימות).

מעי רגיז על פי רוב יאופיין בהתקפים של כאבי בטן, לרוב אלו יהיו כאבי בטן חריפים, הרבה פעמים פתאומיים ולא צפויים, התכווצויות חזקות (לרוב בבטן התחתונה), צורך מיידי להתפנות, אבל כמו שנאמר גם הכוון השני של עצירות, כבדות וקושי בעיכול מאפיינים מעי רגיז.

טיפול הומיאופתי טבעי במעי רגיז

מעי רגיז, כפי שלא ברור ולא צפוי מתי ואיך ייפרוץ ויכאב כך גם לא ממש ברור מה הגורמים לו… אם יש משהו שכן ברור לי מהנסיון הטיפולי זה שמעי רגיז באופן מובהק, ויותר מתופעות אחרות "יושב" על רגישויות גבוהות, הרגישויות יכולות להיות פיזיות (תגובה לסוגי מאכל מסויים, אפילו לכמות האוכל, לטמפרטורת האוכל…) כמו גם נפשיות (מעי רגיז שפורץ מתוך התרגשות, חרדה, ציפייה…) או הורמונליות.

 

מאחר ואין לרפואה הקונבנציונאלית הבנה קלינית של גורמי המחלה אז בהתאם הטיפול שמציעה הינו של תרופות האמורות לתמוך בתסמיני המעי הרגיז, להוריד את חריפותם כמו גם את  השכיחות שלהם, אולם כאמור אין בכך כדי לגעת במקור הבעייה ולרפא.

יש פתרון אחר. טיפול טבעי במעי רגיז - יעיל, אפקטיבי, טבעי ולא כואב:

הומאופתיה קלאסית.

CTA פתרון טבעי בהומאופתיה

להומיאופתיה יש יכולות נהדרות לעזור בבעיות של מעי רגיז. ברשימה שלהלן ריכזתי כמה תרופות הומיאופתיות אופייניות של טיפול טבעי במעי רגיז, על מגוון הסיבוכים והתחושות שיכולים להתלוות אליה, ליד כל תרופה פירטתי את התסמינים האופייניים לה.

 

Coloc: תרופה המאופיינת בכאבים עוויתיים חזקים. בזמן התקף יש צורך ממש להתקפל לשניים, או ללחוץ חזק על איזור הבטן התחתונה. לתרופה באופן כללי יש נטייה לכאבים עוויתיים וכך גם בזמן מחזור הרבה פעמים נראה כאבים עזים בבטן התחתונה עם קיפול ורכינה של חצי הגוף העליון. לרוב חימום האיזור עם כרית חמה יקל על עוצמת הכאב.

טיפוסים רגישים מאוד, נעלבים בקלות , מחזיקים בתוכם את תחושת העלבון והכעס, וזו נאגרת עד שיוצאת דרך הגוף, כאמור הרבה פעמים באופן של התקפים של מעי רגיז.

 

Calc-sil  : תרופה שמאפיינת טיפוסים עם אנרגיה נמוכה, חלשים, מטאבוליזם איטי ונטייה לעצירויות. רגישות גבוהה מאוד לקור, לפעמים יאמרו שמרגישים תחושה של קור בבטן פנימה. נטייה להזעה בכפות הידיים והרגליים. טיפוסים חרדתיים , בעיקר למשפחה הקרובה. תחושה של מלאות וכבדות בבטן, כאילו יושבת להם אבן בבטן.

המון "ענייני בטן" תחושה שהכל מצטבר לה בבטן, בחילות, בטן נפוחה, גם שרעבה חייבת לאכול משהו ולא יכולה לחכות עם זה. לפעמים נראה גם את הקיצוניות הנגדית לעצירות, מרוב שחלשה אנרגטית ואין לה כח להחזיק נראה התקפים תכופים של שלשולים שמחייבים אותה להישאר בקרבת מקום עם שירותים.

 

Nux-v : טיפוסים שאפתניים, תחרותיים, אנשים עם "פתיל קצר", עם סף רגישות נמוך מאוד, פיזי ונפשי. כל התרגזות ומתח תורגש אצליהם בבטן. שלל תופעות מבטן נפוחה מאוד, ריצות תכופות לשירותים ועד לעצירויות קשות, מלחמה של ממש בכל ביקור בשירותים. סף הרגישות כ"כ נמוך שאפלו משב רוח קרה על בטן לא מכוסה יכול להביא אותם להתקף כאב.

התרופות המובאות במאמר באות להדגים את מיגון המצבים בהם הומיאופתיה יכולה לעזור ואינן אמורות להילקח באופן עצמאי על דעת הקורא. לפני כל נטילה של תרופה הומיאופתית יש להתייעץ עם הומיאופת קלאסי על מצב המטופל ומינון התרופה.

הטיפול בהומאופתיה קלאסית הינו באמצעות תרופות טבעיות, אשר מעוררות את הגוף לתהליכי ריפוי, התרופות ההומאופתיות הן בטוחות לשימוש ללא תופעות לוואי ויכולות במידת הצורך להינתן במקביל לכל טיפול רפואי קונבנציונאלי אחר.

כתוצאה מהטיפול ההומאופתי:

יתרונות הטיפול ההומאופתי - וי ירוק
יתרונות הטיפול ההומאופתי - וי ירוק
יתרונות הטיפול ההומאופתי - וי ירוק

נעלמת הרגישות במערכת העיכול ובבטן

העיכול הופך להיות סדיר ובריא יותר

כאבי הבטן פוחתים ונעלמים

יוסי תגורי - הומאופתיה קלאסית

הניסיון שלי

במהלך השנים טיפלתי במקרים רבים של מעי רגיז, בין אם זו התפרצות פתאומית של כאבי בטן ובין אם אלו מקרים כרוניים וממושכים. ראיתי מקרים בהם הרקע להתפרצות מאוד "צועק" את ההקשרים הנפשיים כמו גם מקרים אחרים בהם ברור שהרקע להתפרצות הוא דווקא יותר בהקשרים של גורמים פיזיים (תזונה, וויסות הורומונלי…). זהו ניסיון חשוב למגוון הביטויים של מעי רגיז ומגוון הפורמולות ההומאופתיות המתאימות לכל מצב ומצב. ניסיון המאפשר לי התאמה מיטבית של תרופה הומאופתית והשגת ריפוי מלא תוך פרק זמן קצר יחסית.

דליה

טיפול הומאופתי מוצלח במעי רגיז

תארו לכם שנים של חיים עם מה שמוגדר כ"מעי  רגיז".

תארו לכם ימים על גבי ימים, חודש אחר חודש, שלא ניתן להרחיק לרדיוס של יותר מכמה מטרים משרותים קרובים.

ותארו לכם מה זה אומר מבחינת מקום עבודה, חברה, חופש תנועה.

20 שנה מחיי היה המעי הרגיז כמו צל גדול, אתי בכל מקום, אמנם בתקופות, היו גם הפסקות, אולם תמיד נוכח ומאיים.

וניסיתי המון דברים, שיניתי תזונה, לקחתי תרופות ולא חסכתי ולא התעייפתי מלנסות המון מטפלים ושיטות, חלקן הקלו חלקן לא עשו דבר.

ועד שהגעתי ליוסי, פשוט להדהים, מפגש אחד וכבר שינוי עצום ! ואחריו עוד כמה מפגשים ספורים וזהו, זה עבר לגמרי. שנים של ריצות לשרותים, של חרדות ותכנונים הפכו להסטוריה, הטיפול ההומאופתי פעל כקסם, אין לי מילה אחרת לאמר.

גיליתי שיטת ריפוי נהדרת ומטפל מדהים.

רוצים לשמוע עוד? מעוניינים בשיחת יעוץ?

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם:

סגירת תפריט
דילוג לתוכן