ילדך סובל מגמגום? בעיות בשטף הדיבור?

הומאופתיה , גמגום אצל ילדים טיפול טבעי בגמגום.

טיפול הומאופתי בגמגום ובעיות בשטף הדיבור

כמה מילים על גמגום

גמגום, הפרעה בשטף הדיבור. ההפרעה יכולה להתבטאות בחזרה על ההברות, בהתארכות ההברות או בהיתקעות ועצירה במהלך הדיבור. הגמגום נפוץ יותר בגיל הצעיר מאשר בגילאים מבוגרים.
על פי רוב מקור הגמגום איננו בבעיה אורגנית אלא בהשפעות רגשיות, לכן גם טיפול טבעי בגמגום מתרכז על פי רוב בתרפיות שנותנות משקל מרכזי לצד הרגשי-התנהגותי.

יש פתרון אחר. יעיל, אפקטיבי, טיפול טבעי בגמגום :

הומאופתיה קלאסית.

CTA פתרון טבעי בהומאופתיה

להומיאופתיה יש יכולות נהדרות לטיפול בגמגום, התרופות ההומאופתיות מותאמות למאפייני הגמגום הספציפיים של כל מטופל.ת  (למשל: האם הגמגום בולט במיוחד בסיטואציות מסויימות – בנוכחות קהל, עצבנות עייפות…) גישה שכזו, המקשיבה לביטויי הגמגום אצל כל אחד ואחת, מביאה לטיפול בשורש הבעייה, לשטף דיבור טוב ולתפקוד רגוע ויציב יותר .

ברשימה שלהלן ריכזתי כמה תרופות הומיאופתיות אופייניות לטיפול טבעי בגמגום, על מגוון הסיבוכים והתחושות שיכולים להתלוות אליה, ליד כל תרופה פירטתי את התסמינים האופייניים לה.

Anac. : גמגום שמקורו בתחושה עמוקה של חוסר ביטחון, תחושה כאילו כל העולם מסתכל ובוחן אותו והא נכשל מול כולם. לא יכול להגות מילים מסוימות, לא יודע מה לאמור ואיך. תחושה כאלו הלשון כבדה מידי, כאילו הלשון נבלעה לו. מרגיש כאילו לא עומד במבחן, חוסר ביטחון עמוק.

Art-v.: גמגום שמקורו בבעיות עצביות. המילים לא מתחברות לו, מתפרצות החוצה ונעצרות. בן אדם מרוגש ובעל סף עצבים נמוך במיוחד, נידרש מאמץ מחשבתי עצום כדי להוציא מילה אחת החוצה. בעיה של הקצפת רוק בפה, בנוסף ייתכנו בעיות נאורולוגיות אחרות כמו אפילפסיה והפרעות שינה.

Arg-n: גמגום שמקורו בדריכות ומתיחות יתר. מרגיש לחוץ מאוד לפני תחילת הדיבור, ואז הדיבור מתפרץ החוצה מגומגם ולא מאורגן, קשיחות ותפיסות של שרירי הגרון והלשון, הרבה רעידות.

Cic.: גמגום שמקורו בחוסר שליטה על תנועות הפה והלשון. הרבה "טיקים" ותנועות לא נשלטות שגורמות לו לבלוע מילים, אפילפסיה. פועל מתוך דחף ללא מחשבה על מעשיו, התנהגות שנראית ילדותית ולא שקולה, כל הצד האינטלקטואלי מחשבתי אצלם כאילו נעלם לטובת דחפים וגחמות של רגע.

Stram.: גמגום שמקורו בתחושת פחד ואיום. העולם נתפס כמקום מאיים ומפחיד, רעידות מהפחד, מתעורר מתוך שינה, צורח, ניתלה על כתפי אימו כשכלב עובר לידו ברחוב, וכך גם הגמגום הינו תגובה "עצבנית" וחסרת שקט לעולם המאיים. הגמגום כמו ההתנהגות יש בו משהו אלים ובלתי נישלט שמקורו בתחושה עמוקה כאילו העולם הוא פראי חשוך ותוקפני.

Bell.: גמגום שנראה כאילו יוצא מאדם שהוא שיכור, הוזה או קודח מחום. דיבור מבולבל, מהיר, מילים שיוצאות מהקשרן, אישונים מורחבים. למרות שמדבר כאילו הוא הוזה וחסר מודעות האדם עצמו הינו במודעות מלאה למצבו, לגמגום ולדיבור הבעייתי, חולשה באברי הדיבור. ככלל האדם הינו בעל עוצמות חזקות וכל דבר שחווה חווה עם המון כוח, ממחלות חום שיטפסו במהירות לטמפרטורה גבוהה ועד תגובותיו שתהיינה בד"כ סוערות ועוצמתיות.

התרופות המובאות במאמר באות להדגים את מיגון המצבים בהם הומיאופתיה יכולה לעזור ואינן אמורות להילקח באופן עצמאי על דעת הקורא. לפני כל נטילה של תרופה הומיאופתית יש להתייעץ עם הומיאופת קלאסי על מצב המטופל ומינון התרופה.

טיפול הומאופתי בגמגום אצל ילדים הינו באמצעות תרופות טבעיות, אשר מעוררות את הגוף לתהליכי ריפוי, התרופות ההומאופתיות הן בטוחות לשימוש ללא תופעות לוואי ויכולות במידת הצורך להינתן במקביל לכל טיפול רפואי קונבנציונאלי אחר.

כתוצאה מהטיפול ההומאופתי:

יתרונות הטיפול ההומאופתי - וי ירוק
יתרונות הטיפול ההומאופתי - וי ירוק
יתרונות הטיפול ההומאופתי - וי ירוק

שטף הדיבור משתפר עד העלמות הגמגום

הביטחון העצמי משתפר

יכולת התפקוד החברתי מועצמת

יוסי תגורי - הומאופתיה קלאסית

הניסיון שלי

במהלך השנים טיפלתי במגוון רחב של בעיות בשטף הדיבור, מילדים קטנים שממש נאלמו בעקבות טראומה רגשית, ועד אנשים בוגרים שבעיות בשטף הדיבור הביאו אותם לתסכול וחוסר אמונה ביכולתם לתפקד מבחינה חברתית וזוגית. עם הניסיון פיתחתי הבנה ויכולת אבחנה המאפשרות לי התאמה מירבית של התכשיר ההומאופתי לכל מטופל ומטופל. אני בטוח ביכולתה של ההומאופתיה לעזור גם לכם ומזמין אתכם ליצור עימי קשר.

יאיר

טיפול הומאופתי מוצלח בילד מגמגם.

אתמול יאיר (שם בדוי, ילד בן 7) ישב אצלי בקליניקה ולא הפסיק לדבר, איך שנכנס התחלנו לדבר על המונדיאל, על ההפסד המבאס של ברזיל, על מסי הנהדר ועל התקווה של שנינו שהיום בלילה ארגנטינה תיקח את הגביע הביתה.

ולמה זה צריך לעניין שיאיר לא הפסיק לדבר ?

טוב, זה בגלל שבביקור קודם לפני שישה שבועות יאיר לא יכל להוציא משפט אחד שלם מפיו, מילים ספורות בקושי.

יאיר הגיע אליי עם הוריו לטפל בבעיות דיבור קשות ,כבר שנתיים שיאיר מגמגם והמצב הולך ומחריף (ברקע גם בעיות של גמגום בהסטוריה המשפחתית). יאיר לא מוכן לדבר, מתבייש בגמגום שלו, לא משתתף בכיתה, נסוג ומתכנס יותר בתוך עצמו, מתוסכל ועצבני.

רשמתי ליאיר תרופה הומאופתית (התרופה ההומאופתית מותאמת לכל מטופל באופן ייחודי לפי מאפיינים גופניים ורגשיים-התנהגותיים) והנחתי איך לקחת את התרופה.

כבר אחרי שבועיים של לקיחת התרופה האם התקשרה ודיווחה על שיפור ניכר: יאיר מדבר יותר, מרכיב משפטים, מעורב יותר חברתית וגם בטחונו העצמי נמצא בעלייה. אתמול כאמור נפגשנו לפגישת מעקב והשיפור הנראה ריגש אותי מאוד, יאיר פשוט נראה ומתנהג אחרת: ישב מולי במרכז השולחן (בביקור הקודם ההורים ישבו מולי ויאיר ישב בפינת השולחן), הוא התחיל את השיחה,  דיבור קולח כמעט בלי הרגשה בגמגום (פה ושם תקיעות קטנות שאני משוכנע שגם הם יילכו וייעלמו), צוחק ומשתובב ואפילו צבע עורו חיוני יותר.

אז ארגנטינה הפסידה בינתיים אבל יאיר רשם פה ניצחון.

רוצים לשמוע עוד? מעוניינים בשיחת יעוץ?

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם:

סגירת תפריט
דילוג לתוכן